מאשדוד תבוא הבשורה? הכירו את המיזמים המבטיחים שצמחו בה

אשדוד כבר מזמן הרבה מעבר לנמל. בשנים האחרונות העיר אשדוד שמה על נס את ערך החדשנות והיזמות.
עיריית אשדוד מקדמת פרויקטים של חדשנות בתחומים רבים – ביניהם מרכז הניסויים הלאומי לתחבורה חכמה,  תכנית פילוטים בנמל אשדוד, קיטשן האב לחדשנות במזון, תכנית ClimateLaunchpad  ישראל לעידוד חדשנות אקלים, פרויקט תחבורה חכמה (reway) ועוד.

אשדוד שחרטה על דגלה יזמות וחדשנות  משקיעה ומקדמת  תוכנית האצה לסטארטאפים (אקסלרטור). האקסלרטור The Hive  של HUBashdod  מופעל על ידי עמותת גבהים ופועלת בעיר כבר משנת 2013  ב HUBashdod , חלל היזמות והטכנולוגיה של מרכז הצעירים השיתופי הראשון  בעיר. 

הפורטפוליו של האקסלרטור מגוון, והוא כולל סטרטאפים מתחומים רבים: אקלים, ערים חכמות, תוכנה, סייבר, ספורטק, תחבורה חכמה, טכנולוגיות חינוך, marketplaces, , תעופה, ריטייל, אוטומציה למפתחים ועוד. 

האקסלרטור, מהותיקים בישראל,רשם השנה הישג משמעותי כאשר דורג במקום הרביעי בישראל בדירוג האקסלרטורים שערכה חברת perception לשנת 2021.

THA מתקיים על פני שישה חודשים. התוכנית מלווה  מיזמים החל משלב ה early stage , דרך מיזמים שנמצאים בשלבי גיוס, ואפילו מיזמים בשלבים מתקדמים שהגיעו ל פיילוט (TRL7). המשתתפים רוכשים כלים לבניית הסטארט-אפ שלהם, עוברים סדנאות מעשית, ומקבלים מעטפת מלאה שכוללת ליווי אישי של מנטורים מתחומים שונים, נטוורקינג וגישה למשקיעים. משתתפי התוכנית יכולים ליהנות מגישה לחלל עבודה משותף.
בסיום  כל תוכנית נערך דמו דיי, שמטרתו להציג את ההתקדמות של המיזמים, לפתוח דלתות וליצור הזדמנויות. בדמו דיי מציגים הבוגרים את המיזמים שלהם בפני משקיעי אנג'ל, קרנות השקעה , גופים אזרחיים וגופים מוניציפליים. כאשר הזוכים במקומות הראשונים מקבלים מענק כספי. הדמו דיי הוא הזדמנות מצוינת עבור המיזמים לקבל את החשיפה לה הם זקוקים, אשר פעמים רבות מובילה גם להשקעה במיזם.
באקסלרטור  The Hiveצמחו מגוון רחב של סטרטאפים מעניינים ופורצי דרך, בתחומים מגוונים. למשל, הסטרטאפ של  מקסים לווין, BuildBen, סטארט אפ מתחום התוכנה, אשר זכה במקום הראשון בדמו דיי של המחזור ה-9 של The Hive שהתקיים ב- 2020.
מקסים, עולה חדש מרוסיה, הוא ה-CEO של BuildBen, חברה שמפתחת כלי לאוטומציה של תהליכים בחברות גדולות, תוך שימוש ביכולות של מחשבים הקיימים להאצת תהליכים. כבר בשלב ה MVP המוצר שלו עשה עבודה מדהימה ורשם שיפור של למעלה מ200% בביצועים. למוצר יש פוטנציאל לשפר משמעותית את זמן היציאה לשוק ואת הפרודוקטיביות של המפתחים, ואף להפחית את צריכת האנרגיה והמשאבים של הענן. BuildBen סיימו גיוס ראשון מוצלח של קרוב למיליון דולר, ובימים אלו הם לקראת סבב גיוס נוסף. בסטרטאפ מועסקים היום 6 עובדים. 

באקסלרטור השתתף גם סטארטאפ מתחום הסייבר CYNERGY, אשר  זכה במקום הראשון של המחזור ה-10 של The Hive שהתקיים ביולי השנה.
CYNERGY היא פלטפורמת SaaS שהוקמה על ידי אנשי סייבר ותיקים עם ניסיון של שנים באקוסיסטם של אבטחת הסייבר בישראל. מדובר בפלטפורמה עם גישה חדשנית המסייעת לארגונים להילחם בסיכון של תוכנות כופר, באמצעות גילוי אוטומטי של נכסים חיצוניים, הערכת פגיעות של הרשת, מודלים של איומים, אימות, תעדוף ועוד. בסטרטאפ  מועסקים היום 7 עובדים.

אחד הנושאים שמייחדים את The HIVE זה המגוון של הסטרטאפים המשתתפים בכל מחזור.  בדמו די האחרון, לירון כהן, סטודנט בשנתו האחרונה למדעי המחשב, הציג מיזם מעניין ולא קונבנציונלי מתחום הסייבר החקירתי והפורנזי.  המיזם מפענח פשעי סייבר נגד אזרחים שבדרך כלל נשארים חסרי מענה לאחר שנפלו קורבן לפשעי סייבר ברשת. לירון  פעיל מאוד בתחום אתיקה ברשת ומצפה שתחום זה יהווה חלק בלתי נפרד מההתפתחות הטכנולוגית ומההתנהלות היומיומית. לירון סיים לפתח את ה- MVP וכעת הוא לקראת פיילוט.

עד כה התקיימו 10 מחזורים באקסלרטור, במסגרתם כ-170 בוגרים נהנו מתמיכתה של התכנית וגייסו במשותף למעלה מ-30 מיליון דולר לטובת פיתוח המיזמים. היזמים ממשיכים לקבל ליווי וסיוע במידת הצורך מצוות התכנית גם לאחר סיומה.

בימים אלה ההרשמה למחזור 11 של האקסלרטור The Hive Ashdod בעיצומה. אם יש לכם רעיון או מיזם, אל תחכו, הגישו באתר:
לפרטים והגשת מועמדות לחצו כאן

דילוג לתוכן